lotto bingo

Vai bingo būtu jābūt olimpiskajam sporta veidam?

Posted on |

Olimpiskās spēles daudzi uzskata par sporta sasniegumu virsotni, kad sportisti, kas ir savas fiziskās sagatavotības virsotnē, pulcējas vienā pilsētā, lai sacenstos savā izvēlētajā sporta veidā. Gadu gaitā mēs esam pieredzējuši tādus sasniegumus kā Maikla Džonsona dubultzelts vai kad Etiopijas skrējējs Abebe Bikila 1960. gadā basām kājām noskrēja maratonu. Citiem vārdiem sakot, Olimpiskajās spēlēs sporta zvaigznes parāda savus labākos sniegumus fiziskajā sagatavotībā, tāpēc doma, ka šim sarakstam varētu pievienot arī bingo, šķiet smieklīga.

Tomēr tā nav tikai doma. Tā kā e-sporta popularitāte ir pieaugusi tiktāl, ka daži uzskata, ka tas būtu jāuzskata par olimpisko spēļu sastāvdaļu. Patiešām, 2016. gadā bingo uzņēmums Mecca uzsāka kampaņu, lai to iekļautu olimpisko spēļu sarakstā. Bingo ir pieejams gan online kazino, kā https://www.laimz.lv/, klātienes zāles un, zinot lielo spēles popularitāti visā pasaulē, kas nav tikai saistīta ar spēlēšanu par reālu naudu, kāpēc bingo nevarētu tikt iekļauts olimpiskajās spēlēs?

10 000 dalībnieku

Kad 1896. gadā Atēnās tika atjaunotas modernās olimpiskās spēles, tajās piedalījās 241 dalībnieks. Mūsdienās vasaras olimpiskajās spēlēs piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku, tāpēc var teikt, ka gadu gaitā konkurence ir būtiski pieaugusi. Kopš 1980. gada olimpisko spēļu saraksts ir papildināts ar gandrīz 100 sacensībām, kas liecina par to, cik ātri viss var mainīties. Tas, ka kāds sporta veids ir atzīts par populāru, nenozīmē, ka tas patiešām kļūs par olimpisko sporta veidu, kā to pierāda boulings un šahs.

Lai sporta veids kļūtu par olimpisko sporta veidu, tā starptautiskajai federācijai ir jāiesniedz pieteikums uzņemšanai. Pēc tam SOK to var pievienot kā sporta veidu, kā disciplīnu, kas ir sporta veida nozare, vai kā notikumu, kas ir sacensības disciplīnas ietvaros.

Vai bingo atbilst kritērijiem?

Jāatzīst, ka bingo nešķiet pārāk līdzīgs sporta veidam, ja salīdzina to ar tādiem sporta veidiem kā šķēpmešana, skriešana un bokss. Tas daudz vairāk atgādina “prāta sportu”, piemēram, šahu. Fakts, ka šahs nav iekļauts olimpiskajās spēlēs, lai gan ir viena no slavenākajām spēlēm pasaulē, noteikti norāda uz to, ka ir maz ticams, ka bingo drīzumā tiks iekļauts olimpisko spēļu sarakstā.

Bingo palielinātu olimpisko spēļu vērtību?

Viens no kritērijiem, ko SOK ņem vērā pirms kāda sporta veida iekļaušanas olimpisko spēļu sarakstā, ir tas, vai tas “palielinās olimpisko spēļu vērtību”. Kā toreiz sacīja Mecca pārstāvis, ideja, ka olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties “vidusmēra cilvēki”, padarītu tās pievilcīgākas.

Būsim godīgi paši pret sevi: doma, ka bingo jebkurā laikā varētu kļūt par olimpisko sporta veidu, ir smieklīga, un par to sāka runāt tikai pēc tam, kad Mecca nolēma mēģināt to izmantot kā sava veida reklāmas kampaņu. Tomēr nav šaubu, ka pēdējos gados bingo ir kļuvis populārāks. Lielbritānijas valdība 2014. gadā paziņoja, ka bingo klubiem tiks samazināti nodokļi, tādējādi mēģinot atdzīvināt šo nozari. Nav skaidrs, cik lielā mērā tas ietekmēja to, kas kopš tā laika ir noticis, taču bingo vakari, kas vērsti uz jauniešiem, ir kļuvuši ārkārtīgi populāri.

Fakts, ka jaunieši, šķiet, interesējas par bingo vairāk nekā pirms desmit gadiem, noteikti daudz ko maina. Tomēr izredzes, ka tā kādreiz bingo tiks iekļauta olimpisko spēļu sarakstā, ir nulle. Tā ir aktivitāte, kuras pamatā ir tikai veiksme un kurai nav nekādu fizisku prasību, tāpēc to diez vai var uzskatīt par sporta veidu. Olimpiskajās spēlēs nav arī citu sporta veidu, ar kuriem varētu salīdzināt bingo.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *